Rádi byste investovali do vlastní investiční nemovitosti, avšak tato možnost je pro Vás momentálně hůře dostupná?

Příjem z pronájmu vlastní investiční nemovitosti je oblíbenou možností vylepšení  pravidelného příjmu  mnoha spoluobčanů. Ale co dělat, když na vlastní investiční nemovitost nedosáhnete?  Chcete-li dnes v Brně pořídit investiční byt   cca 35-50m2, může  vás stát  okolo 3,5mil. Kč. Nedisponujete-li hotovostí na celý nákup a budete chtít využít hypotéku, budete  muset ze své kapsy, abyste vyhověli požadavkům banky k prokázání vlastních prostředků,   vytáhnout min. 20% z požadované částky (v našem případě 700000 Kč), dále budete muset prokázat min. příjem zhruba 27 000 Kč a to bez dalších půjček, leasingů, kreditek atd.  A navíc úrokové sazby na hypotékách se plíživě zvyšují.

A dále  při pořízení investičního bytu vás čeká další práce s vybavením, nalezením vhodného nájemce, opravami a údržbou vaší nemovitosti a v některých případech i různá řešení s nájemci, kteří neplatí. 

Ale co když na výše uvedené nedosáhnete ?

Jaká je tedy alternativa pro ty, kdo nechtějí či nemohou investovat do investičních bytů a přesto by rádi investovali do nemovitostí? Jedním z řešení jsou investice do  REALITNÍCH  fondů.

Fondy  investují zpravidla  do větších komerčních  nemovitostí – kanceláří, obchodních center, logistických center atd.. Investuje se obvykle do různých nemovitosti v různých lokalitách, což je výhodné z hlediska diverzifikace portfolia  a fondy  jsou samozřejmě schopny sjednat výhodnější nájemní podmínky a smlouvy s nájemci svých nemovitostí než jednotlivec.

Investor má tedy možnost investovat do zajímavých komerčních nemovitostí v různých lokalitách, nemusí řešit hypotéku, problematiku nájemních smluv, opravy a údržbu nemovitosti a může  investovat pravidelně i byť jen malé částky v řádu několika stokorun měsíčně (může samozřejmě investovat i jednorázově).

V ČR je v současné době pro drobné střadatele k dispozici 7 realitních fondů, různých velikostí, výnosů i nákladů. Z veřejných zdrojů lze zjistit, jak si ten který fond stojí. Našim zájemcům a klientům rádi poskytneme dostupné informace - schůzku možno sjednat na tel. 777747680.