Rádi byste měli příjem z vlastní investiční nemovitosti, avšak tato možnost je pro Vás momentálně hůře dostupná?

Příjem z pronájmu vlastní investiční nemovitosti je oblíbenou možností vylepšení  pravidelného příjmu  mnoha spoluobčanů. Ale co dělat, když na vlastní investiční nemovitost nedosáhnete?  Chcete-li dnes v Brně pořídit investiční byt   cca 35-50m2, může  vás stát  okolo 4.000.000 Kč (a více). Nedisponujete-li hotovostí na celý nákup a budete chtít využít hypotéku, budete  muset ze své kapsy, abyste vyhověli požadavkům banky k prokázání vlastních prostředků,   vytáhnout povětšinou  min. 20% z požadované částky (v našem případě 800.000 Kč), dále budete muset prokázat příjem dle podmínek příslušné banky  a to bez dalších půjček, leasingů, kreditek atd.  A navíc úrokové sazby na hypotékách se ne vždy snižují a nebo banky takové skutečnosti prezentují, ale ne ve všech případech na takovou sníženou hypotéku klient dosáhne. ( A výše uvedené podmínky se každým měsícem stávají pro zájemce spíše obtížnějšími, než naopak.)

A dále  při pořízení investičního bytu vás čeká další práce a náklady s vybavením, nalezením vhodného nájemce, opravami a údržbou vaší nemovitosti a v některých případech i  řešeními s nájemci, kteří neplatí. 

Ale co když výše uvedené z různých důvodů  nechcete či nemůžete realizovat a přesto Vás investování do nemovitostí zajímá? Jedním z řešení jsou investice do  REALITNÍCH  fondů.

Fondy  investují zpravidla  do větších komerčních  nemovitostí – kanceláří, obchodních center, logistických center atd. Investuje se obvykle do různých nemovitosti v různých lokalitách, což je výhodné z hlediska diverzifikace portfolia  a fondy  jsou samozřejmě schopny sjednat výhodnější nájemní podmínky a smlouvy s nájemci svých nemovitostí než jednotlivec.

Investor má tedy možnost investovat do zajímavých komerčních nemovitostí v různých lokalitách, nemusí řešit hypotéku, problematiku nájemních smluv, opravy a údržbu nemovitosti a může  investovat pravidelně i byť jen malé částky v řádu několika stokorun měsíčně (může samozřejmě investovat i jednorázově).

V ČR je v současné době pro drobné střadatele k dispozici cca 7 větších realitních fondů  různých velikostí, výnosů i nákladů. Z veřejných zdrojů lze zjistit, jak si ten který fond stojí. Našim zájemcům a klientům rádi poskytneme  podrobnější informace - kontaktujte nás  na tel. 777747680, rádi Vám pomůžeme.