UŽITEČNÉ INFORMACE PRO PRONAJÍMATELE BYTŮ

Vážení pronajímatelé bytů, 
dovolujeme si Vám poskytnout některé užitečné informace, které se týkají Vaší činnosti s pronájmem Vašeho bytu (bytů) a které Vám mohou ušetřit některé nepříjemnosti a případně i hodně peněz. 
Rozklikněte, prosím TENTO ODKAZ  odkaz a  na jednotlivých LIŠTÁCH se dozvíte se např. jaké povinnosti musíte splnit či jaká úskalí Vás mohou potkat, při pronájmu jak tuzemcům, tak cizincům  případně čeho se vyvarovat. 
Zavolejte, rádi Vám sdělíme více a v případě pronájmu Vašeho bytu Vám rádi pomůžeme. Volejte 777 747680.
 
V takovém případě jste ze zákona povinni oznámit tuto skutečnost cizinecké policii, což musí zpravidla proběhnout do tří pracovních dní.  A nenechte se zmást, výjimkou nejsou ani Slováci, jejichž pobyt na území ČR musí být také ohlášen.
Povinnost oznámit ubytování cizinců lze splnit buď předložením vyplněného přihlašovacího tiskopisu, technických nosičů dat vedených v domovní knize, či elektronicky. 
A pozor! Za nedodržení této podmínky vám hrozí pokuta až 50 000 Kč. 
 
 
Jak předejít možným komplikacím?
 
Zcela oprávněnou a přirozenou obavou pronajímatelů je obtížná dohledatelnost příslušníků jiných států v případě, že by za sebou po vystěhování zanechali dluhy či poškozené vybavení bytu. Narozdíl od spoluobčanů je dohledávání v tomto případě podstatně složitější, mnohdy až nemožné. Proto je důležité zvážit a následně s ohledem na riziko vyhodnotit, jak vysokou jistotu budeme od nájemníka požadovat. Vždy je dobré přistupovat k potenciálnímu nájemníkovi individuálně a pokud navíc dodržíte námi zmiňované kroky v článku, nemusíte mít obavy.ám poskytnout