Pronajímáte svůj byt cizincům? Při nesplnění povinností Vás může čekat značná pokuta!

Rozhodli jste se, že pronajmete svůj byt cizinci. Koneckonců domluvíte se s ním, umíte jeho řeč nebo on česky, případně jde o někoho, s nímž jsme byli donedávna v jednom státě, takže se domluvíme. 
 
V každém takovém případě, ale musíte splnit několik povinností. 
Zejména musíte tuto skutečnost oznámit cizinecké policii, a to ve velmi krátké době (zpravidla 3 prac. dny), vyplnit a  předložit přihlašovací tiskopis, domovní knihu. Nesplněním těchto povinností Vám hrozí vysoká pokuta (až 50.000 Kč).
    
Ostatní případné těžkosti, jako např. nedoplacení nájemného, zničení bytového zařízení atd. a těžkosti spojené s dohledáváním takového nájemce, jsou již pouze na Vás a Vámi správně nastavené smlouvě , resp. jistotě, kterou jako pronajímatel budete požadovat od nájemce.
 
Máte-li byt k pronájmu, rádi Vám pomůžeme. Volejte 777747680.
 
 
 
 
 
Zcela oprávněnou a přirozenou obavou pronajímatelů je obtížná dohledatelnost příslušníků jiných států v případě, že by za sebou po vystěhování zanechali dluhy či poškozené vybavení bytu. Narozdíl od spoluobčanů je dohledávání v tomto případě podstatně složitější, mnohdy až nemožné. Proto je důležité zvážit a následně s ohledem na riziko vyhodnotit, jak vysokou jistotu budeme od nájemníka požadovat. Vždy je dobré přistupovat k potenciálnímu nájemníkovi individuálně a pokud navíc dodržíte námi zmiňované kroky v článku, nemusíte mít obavy.